14/05/2024

SkillsLatvija 2024

Izveidots: 14.Maijs, 2024 Autors: Jēkabpils Tehnoloģiju tehnikums

Rīgā, Ķīpsalas izstāžu halle, 9. un 10. maijā notika nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss ‘’SkillsLatvija 2024’’, kurā divu dienu laikā dalībnieki no visas Latvijas demonstrēja savus talantus un zināšanas 20 prasmju konkursos.

            Vienā no konkursiem, dalībnieki no piecām profesionālām izglītības iestādēm demonstrēja savas zināšanas un prasmes konkursā ‘’Kravu pārvadājumi’’. Jēkabpils Tehnoloģiju tehnikuma 3.L kursa audzēkņi Raimonds Pupiņš un Kristers Zeps godīgā cīņā ieguva  2. un 3. godalgoto vietu. "Uzvar Darītājs".

Pildot uzdevumus, konkursantiem bija jādarbojas kā kravas transporta loģistikas uzņēmuma pārstāvjiem, kuri saņem pieprasījumus no pasūtītāja izstrādāt, aprēķināt un noorganizēt kravas piegādi līdz klientam. Uzdevuma izpildes laikā konkursantiem, izmantojot savas zināšanas, atjautību un loģiku, kā arī veicot virkni aprēķinu, ir jāsniedz klientam atbilstošas atbildes un risinājumi. Uzdevumu izpildes laikā konkursantiem bija jāprot precīzi noteikt atbilstošus transporta ķēdes posmu dalībniekus un jāprot ar tiem komunicēt un risināt problēmsituācijas. Savs piedāvājums katram konkursantam bija jāprezentē klientam (komisijai). Konkursa darba uzdevumi bija pietuvināti starptautisko profesionālās izcilības konkursu prasībām. Kopējais darba uzdevuma izpildes laiks 18 stundas.