03/06/2024

No Sociālā biznesa akadēmijas līdz starptautiskajam uzņēmējdarbības kompetenču eksāmenam

Izveidots: 3.Jūnijs, 2024 Autors: Jēkabpils Tehnoloģiju tehnikums

Šī gada 3. februārī  Jēkabpils Tehnoloģiju tehnikuma audzēknis Lauris Paeglis, izmantoju iespēju, lai piedalītos Reach for Change Baltics veicinošā uzņēmējdarbības projektā “Social Business Academy”.

Sociālā biznesa akadēmija ietvēra dinamisku, viena mēneša ilgu treniņnometni, kas sastāvēja no klātienes uzņēmējdarbības simulācijas aktivitātēm divu dienu garumā un tiešsaistes nodarbībām pāris reizes nedēļā, kā arī divu dienu klātienes līderības nometni kopā ar domubiedriem no Somijas.

Lauris dalās ar savu pieredzī - tajā mēs savstarpēji tīklojāmies, bagātinājām savu redzesloku un pilnveidojām jauniegūtās prasmes.

Atminos, ka pasākums norisinājās Rīgā, AC Hotel by Marriott. Tikšanās laikā nozaru eksperti dalījās ar savām zināšanām par sociālo uzņēmējdarbību, par būtisko ietekmi, ko ikviens spēj radīt. Pēc vērtīgu atziņu iegūšanas, mēs tikām sadalīti vairākās komandās, lai divu dienu laikā rastu ideju, apvienojot uzņēmējdarbību ar sociālo darbību, un izstrādātu to biznesa modeļa audeklā, kuru vēlāk prezentējām visas auditorijas priekšā. Gāja spraigi, tomēr viss tikai uzņēma apgriezienus.

Laikam ejot, mūsu grupai tika piešķirts mentors, kura vadībā noslīpējām ideju līdz nevainojamam rezultātam, sekmīgi noprezentējot to jauniešiem no Somijas.

Projekts tika balstīts uz interaktīvu un kvalitatīvu materiālu pieeju, nodrošinot iespēju padziļināti izzināt uzņēmējdarbības pamata procesus veiksmīgāk. Tas, savukārt, kalpoja kā indikators, lai uzņemtos iniciatīvu nokārtot starptautisku uzņēmējdarbības eksāmenu (Entrepreneurial Skill Pass).

Starptautisko uzņēmējdarbības prasmju eksāmenu kārtojām mēs: Annija Žubecka (3.p), Gabriela Rešetņikova (1.k) un Lauris Paeglis (4.m2), apliecinot savas zināšanas un prasmes uzņēmējdarbībā, ekonomikā un finansēs, un nokārtojām to ar augstiem rezultātiem.

 

Milzīgs paldies skolotājai Solvitai Kozlovskai par neatlaidīgo darbu, sagatavojot mūs starptautiska līmeņa eksāmenam!